V minulých letech naši školu již dvakrát navštívil rodilý mluvčí z Velké Británie s pořady o své rodné zemi a Irsku. Letos jsme měli ve škole návštěvu ze vzdálenější země, přijel k nám Marv z Nového Zélandu. Tentokrát byl pořad zaměřen na hudbu 60. – 80. let. Pořad byl uváděn z velké části v angličtině, poslechli jsme si nejen anglické písně, ale i české. Žáci se při některých písních také přidali a zazpívali si. Před každou písní hádali o jakého zpěváka, zpěvačku nebo skupinu se jedná podle Marvova popisu. Někteří zpěváci byli představeni nejen na obrázku, ale také se za ně převlékli sami žáci nebo Marvův kolega Honza. Za správné odpovědi sbírali jednotlivé třídy body a kapitáni na závěr odpovídali na kvízové otázky. Z mladších tříd vyhráli šesťáci a u starších žáků po tuhém boji deváťáci. Podle ohlasů žáků to vypadá, že si všichni tento pořad užili:

Bylo to super, zábavné a živé, líbilo se mi, jak zpívali, ty kvízy a otázky, bylo to prostě dobrý.

Velice se mi to líbilo, byla příjemná atmosféra a zajímavé byly i ty kostýmy a nezapomenutelné kiwi.

Dozvěděla jsem se nové informace, což je dobře.

Bylo to úžasný, příští rok přijedu, je mi jedno, že už tu nebudu. Marv krásně zpíval, byl velmi milý. Soutěž byla nejlepší a téma bylo super. Děkujeme Honzovi za ochotu.

Tato akce se mi docela líbila, bylo pěkné, jak se snažili nás zapojit, což se jim povedlo.

Marv byl milý, tak trochu komediant, zkrátka to bylo skvělé.

Nikdy v životě jsem se toooooooolik nebavil.

Chtěla bych, aby k nám přijeli zase. Prostě to bylo boží.

Líbilo se mi to, hezky zpívali a ty hry a soutěže mě bavily, a byla sranda, líbilo se mi, že jsme mohli taky zpívat i tancovat.

Marvovy písničky se mi moc líbily, hlavně Queen, byla to strašná sranda.

A objevil se také jeden komentář v angličtině: I really liked it. They have really good voices. It was interesting and funny. Well, we lost but we enjoyed it.

Lucie Zezulková