Po roční pauze jsme se opět zúčastnili soutěže v anglickém jazyce s názvem Basic Lingua. Jedná se o  soutěžní projekt, ve kterém si mohou žáci základních škol rozvíjet a měřit své jazykové dovednosti a kompetence v anglickém jazyce prostřednictvím renomovaných mezinárodních testů a zkoušek (Cambridge). V kategorii sedmých tříd nás reprezentovaly Eliška Hlaváčková a Emilia Wolniaczyk a v kategorii osmých a devátých tříd jsme měli pouze jednoho soutěžícího Ondru Fišera. V písemné části byla poslechová cvičení a úkoly čtení s porozuměním. V ústní části se soutěžící představili, popisovali obrázky a poté odpovídali na otázky porotců z různých témat. Starší žáci měli v porotě i rodilého mluvčího, což ovšem nikoho nezaskočilo a všichni měli z ústní části dobrý pocit. Nejlépe si vedla Eliška, která skončila na devátém místě, Ema byla sedmnáctá a Ondra devatenáctý. Pro všechny to byla první zkušenost se soutěžením v anglickém jazyce, děkuji za odvahu a reprezentaci školy a věřím, že angličtinu budou i nadále aktivně používat.

Lucie Zezulková