Jak už je naší tradicí, tak na konci 9. třídy sjíždíme řeku Divokou Orlici. Žáci dostali na poslední hodině tělocviku instruktáž a vyzkoušeli si, jak se pádluje.  Dne 22. červa jsme vyrazili vlakem do Kostelce nad Orlicí, kde jsme si v půjčovně u splavu zapůjčili plastové kánoe. Hned po příjezdu jsme si rozebrali lodě a vyrazili na řeku. Letos jsme naši vodáckou akci trošku prodloužili. První den jsme pluli z Kostelce nad Orlicí do Týniště nad Orlicí. Cestou bylo místy málo vody a tak bylo potřeba lodě trošku popotáhnout. Někteří se cestou dobrovolně koupali a někteří se cestou překlopili. Po příjezdu do kempu si postavili stany, zašli na nákup a zahráli si nějaké hry. Druhý den ráno jsme sbalili všechny věci a vyrazili dál. Cestou už bylo více vody a tak se jelo lépe. Naše cesta končila v Krňovicích, odkud jsme se minibusem dopravili zpět ke škole a zde celá akce končila. Počasí nám přálo, možná až moc, někteří se opálili a někteří možná i spálili. Všichni se ale v pořádku vrátili domů.

Kristýna Pastvová