Atletický čtyřboj 8. a 9. tř.

Konečně se trošku oteplilo a tak nás v květnu čekali atletické závody. 1. letošní atletické závody se konaly v Kostelci nad Orlicí 10.5. Za naši školu se účastnilo 9. žáků. Za chlapce Ondra, Matěj, Ota a Vítek. Za dívky Nikča, Anička, Valča, Verča a Dominika. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. Všichni museli absolvovat vytrvalostní běh a sprint a pak si každý volil disciplíny – skok vysoký nebo skok daleký a vrh koulí nebo hod kriketovým míčkem.

Zde bych chtěla zmínit za chlapce Ondru Grulicha, které předvedl vynikající výkony a byl nejlepší účastník celých závodů – získal osobně nejvíce bodů. Jako první se umístil ve skoku vysokém –  172 cm a u vrhu koulí zvítězil s 10,99m.

Celkově se chlapci při tak velké konkurenci 11. týmů umístili na 6. místě.

U dívek bylo celkem 10. týmů. Dívky si vedly výborně a po třech disciplínách se držely na krásném druhém místě. Poslední disciplína byl vytrvalostní běh, kde se bohužel propadly na celkové 5. místa.

Atletický čtyřboj  7. tř.

Okresní kolo se konalo 12.5. v Rychnově nad Kněžnou. Na čtyřboj jelo 5 statečných chlapců ze 7. tř. Pavel, Sebastian, František, Tomáš a Lukáš. Bojovali ve skoku daleké, sprintu, vytrvalostním běhu na 800m a hodu kriketovým míčkem.  Podávali vynikající výkony, ale chlapci z Kostelce je o chlup porazili ve vytrvalostním běhu. Nakonec z toho bylo krásné 2. místo a do školy si kluci přivezli pohár.

19.5. jsme se vydali na krajské kolo, tentokrát do Kostelce na stadion. Protože někteří chlapci odjeli na dovolenou, tak jsme museli změnit sestavu. Krajského kola se účastnili Pavel, Sebastian, Jaroslav, František, Jáchym.

Jára a Pavel předli výborné výkony ve sprintu s časem 8,1s (měřeno elektronickou časomírou).

Sebastian předvedl krásný hod kriketovým míčkem a to 54m.

Pavel krásný skok daleký 478 cm a Jára výborný vytrvalostní běh na 800m za 2:28.

Všichni chlapci samozřejmě podávali vynikající výkony a tak porazili Kostelec, který je porazil v okresním kole. Na první místo chybělo už jen pár bodíků. Takže si i z krajského kola přivezli výborně 2. místo.