V úterý 4. října se vypravila osmnáctičlenná skupina žáků naší školy na okresní přebor jednotlivců staršího a mladšího žactva v atletice na atletický stadion v Kostelci nad Orlicí. Zde za přítomnosti celkem 12 škol okresu vybojovali naši žáci několik medailí.  Jaroslav Rýdl ze 7. třídy zvítězil v běhu na 60 m a jeho spolužák Pavel Sobotka byl o kousíček druhý na téže trati. Jarda pak ještě vybojoval 3. místo ve skoku vysokém, kde mu soupeřem byli chlapci minimálně o hlavu vyšší. Neméně úspěšným byl Ondřej Grulich z 9. třídy, který si odnesl také dvě medaile: stříbrnou za skok vysoký a bronzovou za skok do dálky v kategorii starších chlapců.

Překrásný souboj ve výškařském sektoru předvedla naše děvčata z 8. třídy. V souboji o medaile v dramatickém závěru nakonec skončila Anička Dostálová na pěkném čtvrtém místě a vítězem se stala Veronika Cimflová. Také Nikol Juričáková vybojovala v kategorii mladších dívek krásné druhé místo.

Se svou bronzovou medailí přispěli do naší sbírky ještě Lukáš Šotek z 9. třídy na trati 60 m v kategorii starších chlapců a Sebastian Mayer ze 7. třídy ve skoku dalekém v kategorii mladších chlapců. I ostatní naši reprezentanti nezůstávali pozadu a čestně bojovali o pěkná umístění v jednotlivých disciplínách od běhů na 60 m, 150 m, 600 m, 800 m a 1500 m přes hod míčkem a vrh koulí až ke skoku dalekému a vysokému.

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy na sportovním poli a přeji, aby je jejich úspěchy posouvaly k dalším a vyšším cílům.

František Klapal

stupně vítězů - skok vysoký dívky
??
stupně vítězů - skok vysoký chlapci
??
stupně vítězů - skok daleký chlapci
??
stupně vítězů - běh 60 m chlapci
??
stupně vítězů - běh 60 m chlapci
??
stupně vítězů - SKOK DALEKÝ chlapci
??
stupně vítězů - skok vysoký chlapci
??
stupně vítězů - skok vysoký dívky
??