Ve čtvrtek 18. května 2023 jsme se vydali na exkurzi do Prahy. Pro některé z nás, to bylo poprvé, kdy jsme se svezli v jeden den několika různými druhy dopravních prostředků, navštívili tolik památných míst a dozvěděli se o nich spoustu zajímavostí. Zdolali 299 schodů petřínské rozhledny, poslechli si zvonky na Loretě, podívali se k Pražskému hradu a viděli výměnu stráží. Také jsme nakoukli do Chrámu sv. Víta a prošli se po Karlově mostě. Ještě jsme stihli odbíjení orloje na Staroměstském náměstí a nakonec se vyfotili u sochy sv. Václava na koni. 

Počasí nám přálo a všichni jsme si exkurzi užili.

Moc děkujeme panu řediteli za to, že nás Prahou provedl.

Petra Štěpánková a Kristýna Hrubešová

Postřehy čtvrťáků: 

  • poprvé jsem jela tolika dopravními prostředky v jeden den
  • úžasný zážitek byla výměna stráží na Pražském hradě 
  • v chrámu jsme obdivovali krásně barevná okna
  • výlet byl tak úžasný, že bych ho chtěla zopakovat
  • všichni jsme měli oranžové čepice, a tak se nikdo neztratil