Ve středu 15. 6. jsme vyrazili s 8. třídou na cyklistický kurz. Zúčastnilo se 17 dětí.  Ještě než jsme stihli vyrazit, tak jsme řešili jednu píchlou duši. Duše byla opravena a mohlo se vyrazit. První zastávka nás čekala v Týništi, kde byl prostor pro odpočinek a zakoupení svačiny. Poté jsme pokračovali dál, a protože cesta poměrně rychle ubíhala a neřešili jsme žádné problémy, dojeli jsme k Hradci k písníku  Marokánka. Venku bylo opravdu velké horko, všichni hned navlékli plavky a šli se smočit. Po vykoupání jsme pokračovali až do kempu Stříbrný rybník, kam jsme dojeli zhruba okolo 14. hodiny, což je krásný čas na projížďku dlouhou 38 km. V kempu jsme šli na oběd a poté nás čekal odpolední program – koupání v „Stříbrňáku“ , aktivity v lese a večer opékání buřtů. Druhý den ráno nás všechny bolel zadek a tak jsme vyrazili jen na krátkou vyjížďku do Hradeckých lesů – vykoupání na Biřičce – jízda na paddleboardu. Večer jsme hráli beach volejbal, opět proběhla koupačka na Stříbrňáku a nakonec jsme poseděli u táboráku, ke kterému si většina nechala dovést pizzu. Poslední den jsme se téměř stejnou cestou vrátili všichni v pořádku zpět ke škole. Celkem jsme za 3 dny urazili necelých 100km.

Děkuji všem zúčastněným dětem z 8. třídy, myslím, že jsme si to všichni užili.

Děkuji také panu řediteli za zajištění přepravy zavazadel a pomoc na kurzu.

Kristýna Pastvová, Iva Janečková