Dne 3. 6. 2022 uspořádal místní sbor dobrovolných hasičů pro žáky prvního a druhého ročníku dětský den. Akce se konala na louce „U Vagonu“, kde sbor nejen dospělých hasičů cvičí záchranné akce.

Pro žáky byl připraven sportovně zábavný program. Měli možnost si vyzkoušet mířit vodou na cíl pomocí přenosného hasicího přístroje, smotat hadici nebo dle návodu zauzlovat lano. Požárníci žákům nabídli prohlídku požárního vozu Scania – k vidění byl interiér vozu včetně kompletního hasičského vybavení.

Velkým dobrodružstvím byla pro žáky jízda hasičským autem pod zapnutými majáky a plavba na raftu po místní řece. Všechny zúčastněné mile překvapil příjezd dvou policejních vozů. Jejich posádka žákům popsala každodenní policejní rutinu, ukázala vybavení potřebné k výkonu policejní služby či provedla dobrovolníkům dechovou zkoušku na zjištění alkoholu v dechu.

Celé hasičské dopoledne provázelo pěkné počasí a radost žáků, kterým místní sbor dobrovolných hasičů zpříjemnil konec školního roku.

Za zúčastněné třídy Ivana Janečková.

děti u hasičského vozu
Prohlídka hasičského vozu
prohlídka policejního vozu
jízda na raftu s hasiči