Do Prahy jsme vyjeli v 6:10 v úterý 9. 4. 2024 z Doudleb. Cesta ve vlaku byla pro některé zábavná, někteří spali a někteří chodili za svými kamarády. Ve vlaku to bylo fajn, ale pak si k nám sedl pan ředitel a skončila sranda. V Praze jsme nejdříve šli na metro, jeli jsme na zastávku Anděl a tam jsme nastoupili do tramvaje. Na Petřín jsme museli vyšlápnout, protože byla dlouhá fronta na lanovku. Dávali jsme si závody a někteří kluci byli první a čekali na ostatní. Někteří se zděsili, že mají dojít sami k rozhledně, ale nakonec zjistili, že všechny cesty do kopce vedou tam. Výšlap byl hodně náročný, ale výhled na rozhledně stál za to. Z Petřína jsme šli pěšky na Pražský hrad, kde jsme zhlédli výměnu stráží. To byl supr zážitek a hrála tam skvělá hudba. Chvíli jsme čekali, ale stálo to za to, protože jsme byli v první řadě. Dále jsme se vydali po schodech dolů ke Karlovu mostu a na Staroměstské náměstí, kde jsme byli akorát včas na orloj. Nakonec jsme dorazili na Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod a mohli si projít obchody nebo si dát nějaké občerstvení. Všichni jsme se sešli u sochy sv. Václava a odešli jsme na hlavní nádraží. Na cestě zpět jsme byli už více v klidu (někteří), než cestou do Prahy. Myslím, že jsme si to všichni užili. Bylo to moc super.

Sedmáci

žáci na rozhledně