Při hodinách výchovy k občanství v 6. třídě se také učíme o Doudlebách a o lidech, kteří zde žili a žijí. Nyní jsme měli ideální možnost poznat jednoho z nich, přesněji jeho dílo. Pan Pavel Řehák, bývalý žák naší školy a doudlebský rodák, vystavuje v těchto dnech své obrázky, na kterých jsou zachycena historická místa našeho městyse, v místní knihovně. Po dohodě s paní Hájkovou jsme se objednali na úterní odpoledne a strávili tak příjemnou návštěvu mezi knížkami a obrázky. Návštěva byla k mému potěšení zakončena několika přihláškami do místní knihovny.

A jak se líbila návštěva dětem?

… bylo to moc hezké, paní knihovnice nám obrázky okomentovala

…mně se nejvíce líbil zámek v zimě

….zajímavý byl betlém pod mostem

….viděl jsem ,jak vypadala naše ulice dřív

…Kubův tatínek maloval podle starých pohlednic

….škoda, že si nemůžeme nějaký obrázek koupit domů

…řeka dřív tekla jinudy, než teče dnes

Kdo jste ještě nezavítali na výstavu pana Řeháka, máte čas do 16. ledna. Vřele doporučujeme.

Iva Machačová a šesťáci