V průběhu celého školního roku děti plní disciplíny Olympijského víceboje a ti nejlepší se pak mohou zúčastnit okresního kola v Rychnově nad Kněžnou. Letos se 26. 4. na okresní kolo probojovalo 14 žáků a bojovali v těchto disciplínách: trojskok, medicinbal, švihadlo, kliky, běh na 1000m nebo driblink. Za dívky se na 3. místě umístila V. Forštová. Za chlapce se umístili ve svých kategoriích na 3. místě T. Grulich, na 2. místě S. Majer a P. Hlavatý. Do krajského kola 23. 6. postoupili: S. Majer, P.  Hlavatý, V. Forštová a A. Dostálová a pojedou si zasoutěžit do Hradce Králové.

Dne 28. 4. se konal 23. ročník McDonalds Cup (fotbalový turnaj), kde jsme se účastnili v kategorii B (starší žáci – 4. a 5. třída). Za naši školu se účastnili pouze kluci a dívky ze 4. třídy a tak pro ně turnaj byl o to náročnější. V soutěži si zahráli P. Hlavatý (brankář), P. Chaloupka, J. Javůrek, J. Leimer, J. Rýdlová, N. Divíšková, V. Lipovský, T. Jareš. Bojovali ze všech sil, ale konkurence byla velká a tak vybojovali 8. místo.

Další soutěže, které jsme se účastnili, byla atletika. 3. 5. jsme vyrazili do Kostelce nad Orlicí na atletický čtyřboj družstev. Celkem jsme měli 4 družstva a za naši školu se účastnilo 20 atletů. Starší dívky se umístily na 10. místě, mladší dívky se umístily na 5. místě, starší chlapci se umístili na 7. místě a mladší chlapci (S. Majer, T. Grulich, P. Sobotka, V. Hrubeš, B. Sedláček) se umístili na krásném 2. místě.

11. 5. jsme vyrazili po škole z Doudleb na kolách do Kostelce nad Orlicí a účastnili se další atletické soutěže a to v rámci Asociace sportu pro všechny. V této soutěži soutěžil každý sám za sebe a to ve 4. disciplínách – skok daleký, sprint, hod kriketovým míčkem a vytrvalostní běh podle kategorie 400m nebo 800m. Celkem jelo 22 dětí a některým se podařilo postoupit do krajského kola. Na 4. místě se umístili J. Leimer, T. Matějková, T. Kubíková, P. Sobotka, na 3. místě se umístily N. Divíšková, N. Juričáková a na prvním místě S. Majer.

18. 5. jsme jeli opět do Kostelce nad Orlicí zúčastnit se trošku něčeho týmovějšího. Proto jsme si jeli trošku „zavybíjet“. Děvčata měla konkurenci menší a tak se jim podařilo umístit na 2. místě. Chlapci měli trošku těžší konkurenci a tak se jim nepodařilo probojovat ani prvním kolem. I tak si všichni středeční dopoledne moc užili.

22. 5. jsme jeli na krajské kolo atletického čtyřboje do Týniště nad Orlicí. Počasí nám přálo a hezky se závodilo. Někteří bohužel onemocněli a tak jeli do krajského kola jen N. Divíšková, T. Matějková, S. Majer a P. Sobotka. Kluci přijeli s perfektní formou a tak oba postoupili do republikového finále, které se bude konat  v Třebíči.

Kristýna Pastvová