Přijely, vyřešily a vyhrály  

Stalo se v pátek 10. června 2022. 

Mája Rolečková a Terka Motlová z naší 9. třídy zvítězily v matematické soutěži Mathief 2022, kterou pořádali studenti rychnovského gymnázia pro tříčlenné týmy. Týmy musely vyřešit asi 50 úloh a přes trezory se dostat k náročnější závěrečné úloze. Na celou  hru byl vytyčen čas 2 h 30 min. Soutěže se zúčastnilo 22 družstev z osmi základních škol našeho okresu. Deváťačky byly skvělé a jako jediné se už po 2 h a 3 minutách dostaly do cíle hry. Ostatní týmy řešily až do konce časového limitu a v poslední vteřině ještě jedno družstvo uspělo. Zbývající soutěžící byli seřazeni do výsledkové listiny podle počtu správně vyřešených úkolů. Dívky z naší osmičky Verča P., Terka K. a Lada M. obsadily krásné 9. místo.  

Všem dívkám děkuji za výtečnou reprezentaci doudlebské školy a přeji ještě další takové úspěchy. A také zážitky. Máju s Terkou totiž při soutěži filmoval Honza Dušek, který připravuje reportáže pro rychnovskou televizi a po vítězství s děvčaty dělal rozhovor. 

Zapsala Blanka Drtinová 

Zde je odkaz na reportáž.

Originální matematická soutěž Mathief, vymysleli jí žáci rychnovského gymplu – YouTube