Ve středu 2. listopadu se žáci 1. stupně zúčastnili vzdělávací přednášky o českých národních parcích. Zapálený strážce přírody Jan Suchý vyprávěl dětem nejen o české přírodě, ale i o svých zkušenostech s ochranou zvířat a přírody v zahraničí.  

A co napsali o přednášce páťáci?

Dozvěděli jsme se, že v Česku jsou čtyři národní parky: Šumava, Krkonoše, České Švýcarsko a Podyjí. Fotopasti slouží k zaznamenání zvířat nebo pytláků. Instalují je strážci (ochránci) přírody. Největší úspěch byl, když na Kostarice zachytila fotopast černého pantera.

Dnes jsme měli (podobnou) přednášku podruhé, ale stojí to za to. … Doufám, že pořádně pyká ten, co zahodil sirku nebo rozdělal oheň. To snad neviděl tabuli zákaz kouření a rozdělávání ohně? 

Líbilo se mi všechno kromě mrtvého tygra a vyhořelého lesa. 

Líbili se mi ti čtyři vlci z fotopasti a zaujal mě ten černý panter. Ty fotopasti byly taky hezké a ta práce ochránce přírody je taky hustá.  

Z dnešní přednášky si pamatuji, že bychom měli dbát pokynů přírody, abychom neškodili zvířatům, přírodě i sobě. Bavily mě záběry ohrožených i neohrožených zvířat a přírody.  

Nejvíc se mi líbilo, jak se snaží co nejvíc starat o přírodu a zvířata. A jak se snaží pomáhat nejen Česku, ale i dalším zemím.