Dvoutřetinový model relikviáře, který vyrobili tehdejší žáci 5. ročníku na jaře 2007 pod vedením paní učitelky Jaroslavy Brodinové, se na chvíli vrátil do doudlebské školy z výstavy na státního hradu a zámku Bečov nad Teplou, kde 24. listopadu 2021 reprezentoval naší školu na slavnostním otevření nové interaktivní muzejně-galerijní expozice relikviáře svatého Maura k 35. výročí nalezení této druhé nejvzácnější památky naší země. Po drobných úpravách a retuších (už mu je 15 let) se přesune na zámek, kde bude trvale vystaven s patřičným komentářem v jednom z pokojů v rámci prohlídky zámku.

??

Chcete-li se dozvědět více o tomto projektu žáků, projděte se Doudlebským zámkem. Chcete-li znát celou historii relikviáře, tak se vypravte na zámek v Bečově nad Teplou nebo navštivte alespoň webové stránky restaurátora tohoto unikátu pana Andreje Šumbery https://svatymaur.cz/.

František Klapal, ředitel školy