Sportovní den mládeže vyvrcholil závěrečným celorepublikovým turnajem, Národním finále v Poděbradech, kterého se za naší školu zúčastnil žák 2. třídy David Malina. Ve své kategorii se stal medailistou.

Davidovi moc gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

SPORTOVNÍ DEN MLÁDEŽE – Doudleby nad Orlicí, 7. 11. 2022

2. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Doudlebách nad Orlicí se uskutečnil v pondělí 7.11.2022 v odpoledních hodinách na venkovním multifunkčním sportovišti ZŠ Doudleby nad Orlicí. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Žáci a žákyně ze základní školy se na hřišti utkali ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Z celkového vítězství se nakonec zaslouženě radovali Šimon Foršt, David Malina a Magdalena Zemanová.

Finalisté semifinálového turnaje v Doudlebách nad Orlicí získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.12. – 4.12.2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, městys Doudleby nad Orlicí a Královéhradecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Sportovní den mládeže s TAJV v Doudlebách nad Orlicí byl zrealizován za podpory Městyse Doudleby nad Orlicí, Královéhradeckého kraje a partnerů projektu.

Mgr. Jan Váňa

Organizátor soutěže TAJV

Mgr. Jan Váňa

Organizátor projektu TAJV