Na čtvrtek 25. května připravila výchovná poradkyně paní učitelka Petra Sedláčková pro žáky 8. třídy návštěvu Střední školy služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové.

Střední odborná škola zajišťuje výuku tříletých oborů aranžér, kuchař – číšník, kadeřník, prodavač, zahradník a čtyřletých oborů fotograf, technický fotograf, hotelnictví, kosmetické služby, ekonomika a podnikání, floristika a projektování zahrad. Je zde i možnost nástavbového studia podnikání.

Díky výborně připraveným workshopům si osmáci vyzkoušeli namíchat nápoj, naaranžovat květinovou výzdobu, uplést housku, mnozí si odnesli tetování a nabarvené vlasy.

Nebude trvat dlouho a začnou se rozhodovat, na kterou školu si dají přihlášku. Možná to bude i tato škola. Uvidíme.

A co na to osmáci?

• výlet se školou do Hradce se mi líbil, bylo to zábavné a zajímavé, na tuto školu nastoupit nechci, ale bylo dobré vidět své možnosti
  • překvapilo mě, že tam nebyla gastronomie jako 4 letý obor, líbilo se mi hotelnictví, byla tam velmi pěkný areál
  • škola mi přišla zastaralá, ale jinak tam byli super lidi