Vzdělávací dny

Ve dnech 17. – 20. srpna se naše škola zapojila do prázdninového projektu Asociace školních sportovních klubů ČR, který byl zaměřený na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků. Tato aktivita vznikla s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru. Projekt měl také podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit jim zahájení výuky v září 2020.

Každý den byly pro děti připraveny různé vzdělávací, volnočasové a sportovní aktivity. Pondělí jsme zahájili paměťovými hrami, výrobou táborových triček a pěším výletem do Potštejna, odkud jsme se vrátili vlakem. Počasí nám přálo, proto jsme se mohli smočit v řece a dát si dobrou zmrzlinu.

V úterý lilo jako z konve, ale to nám nevadilo. Nejprve jsme se protáhli v tělocvičně a pak jsme vyrazili autobusem do bazénu do Rychnova nad Kněžnou. Po obědě jsme si užili místního dětského hřiště a po návratu do školy jsme si povídali o České republice a našich výletech. U toho děti malovaly kamínky, které si den předtím nasbíraly.

Znáte putovní kamínky? Ne? Tak až půjdete na procházku, zkuste se pozorně dívat, zda na vás nějaký hezky malovaný nevykoukne. Třeba to bude dokonce jeden z těch našich. 😉

Ve středu jsme se vydali vlakem na výlet do Rokytnice v Orlických hor, kde jsme navštívili muzeum Sýpka. Děti ve skupinkách vypracovávaly pracovní listy a dověděly se tak spoustu zajímavých informací o fauně a flóře našich hor. Zároveň si každý s milou paní průvodkyní vyrobil korálkovou hvězdičku.

Po obědě, návštěvě dětského hřiště a zmrzlině jsme se vydali pěšky do Pěčína. Cestou děti hledaly lístečky a odpovídaly na otázky o Orlických horách. Posledním zážitkem pak byla jízda vlakem zpět do Doudleb, kdy pan revizor splnil dětem jejich přání a zhasl jim v rybenském tunelu. Děkujeme, pane revizore. 🙂

Poslední den nás čekal cyklovýlet do Častolovic, kde jme navštívili místní zoologickou zahradu. Výlet na kolech byl také dobrou příležitostí pro zopakování si dopravních značek a pravidel silničního provozu. Tento den jsme si také pochutnali na výborné svíčkové, ochladili se u kosteleckého splavu a rozloučili se s prima táborem.

Myslím, že jsme si všichni tábor skvěle užili.

Iveta Stejskalová, Kristýna Pastvová