Letošní školní rok zahajoval v pondělí 2. září. Školní dvůr naší školy opět ožil nejen smíchem a radostí, ale i obavami z nastávajících školních povinností. Před osmou hodinou, kdy už všichni ostatní žáci školy zaplnili budovu, se před hlavním vchodem scházeli nově nastupující prvňáčci v doprovodu rodičů, prarodičů a dalších členů rodiny. Po přivítání potleskem staršími spolužáky se všichni s obtížemi vešli do učebny 1. třídy. Nové nastupující žáky přišel již tradičně pozdravit pan starosta Ivan Keprta, který popřál žákům mnoho zdaru a úspěchů v nadcházejícím školním roce. Rovněž předal drobné dárky za městys Doudleby nad Orlicí. Pak už si vzala slovo paní učitelka Jana Šabatová s podrobnými informacemi k začátku výuky. Na závěr ještě přišly s informacemi i vychovatelky školní družiny. Tím pro prvňáčky první den ve škole skončil. Ostatní žáci vydrželi až do oběda.

A ještě pár údajů ze statistiky. Celkem nám do školy přišlo 233 žáků celkem ve 13 třídách. Jak už bylo zmíněno, 22 žáků nastoupilo do první třídy. Celkem 11 žáků přibylo do šesté třídy.

S přáním úspěšného školního roku všem dětem, žákům i rodičům školy a všem pracovníkům školy František Klapal, ředitel školy