Dne 19. 3. jsme se vypravili vlakem na soutěž – Zimní pětiboj do Borohrádku. Zimní pětiboj je to nazýváno pouze podle období, ve kterém se závody odehrávají. Soutěží se v pěti disciplínách – hod na koš, šplh, skok z místa, člunkový běh a na závěr se skáče minutu přes švihadlo. Celkem se z naší školy přihlásilo 23 závodníků od 4. až po 8. třídu. Za mladší žáky se umístil na 3. místě Metoděj Homolka a na 4. místě Vojtěch Potštejnský. Za starší žáky I. se umístil na 1. místě Sebastian Majer, na 2. místě Pavel Sobotka a 3. místě Petr Pavelčak.  Za starší žáky II. se umístil na 2. místě Vojtěch Hrubeš.  Za starší žákyně I. se umístila na 4. místě Marie Danihelková. Za starší žákyně II. se umístily na 1. místě Dominika Sobotková a na 2. místě Eliška Muthsamová. Za mladší žákyně II. se na 3. místě umístila Jana Rýdlová.

Dne 26. 3. všichni tito žáci postoupili do krajského kola v Hořicích. Zde se zadařilo 3. žákům. 2. místo vybojoval ve své kategorii Sebastian Majer a 3. místo vybojovali Pavel Sobotka a za dívky  Dominika Sobotková.

Všem soutěžícím moc gratulujeme a přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů.

Kristýna Pastvová