V pondělí 22.5. jsme se vydali se žáky 7.A a 7.B třídy v rámci dopravní výchovy do Rychnova nad Kněžnou na dopravní hřiště. Rozhodli jsme se dopravit se tam sami na svých kolech. Cestou jsme reálně zažili nejen různé dopravní situace, ale prověřili jsme i své fyzické a psychické síly při zdolávání více táhlých stoupání (celkem děti ujely přes 30 km). Na dopravním hřišti žáci v průběhu necelých 2h postupně odstranili počáteční chyby a se získanými zkušenostmi a větším sebevědomím jsme se vraceli podobnou cestou zpět do školy. Do oběda jsme měli ještě chvilku času, sluneční žár byl silný, a tak jsme v Pekle odbočili k rybníku u mostu, kde se dokonce i jeden z nás vykoupal.

Věřím, že žáci získané zkušenosti z plného provozu, i z dopravního hřiště ve svém osobním životě zúročí a budou na tuto akci rádi vzpomínat.

Pavlík, Šafářová