V pondělí 26.6.2023 se žáci 7.B vydali na dlouho očekávaný výlet na Říp. Doprava samotná není vzhledem k mnoha přestupům jednoduchá, ale díky předcházejícím zkušenostem žáci nakonec vše hladce zvládli bez jakýchkoliv problémů. Vyjížděli jsme vlakem z Doudleb nad Orlicí krátce po sedmé hodině ranní a ve vesnici Krabčice, která je pár kilometrů pod Řípem, jsme byli autobusem před jedenáctou hodinou. Při výstupu samotném jsme díky krásnému počasí měli výhled na České Středohoří s nejvyšší horou Milešovkou a také jsme se u toho pořádně zapotili, a to nejen kvůli třicetistupňovým teplotám, ale i díky poněkud příkrému stoupání. Plní očekávání jsme vyhlíželi na vrcholu občerstvení, ale jediná restaurace, která nám jej mohla dopřát, byla bohužel zavřená. Po návštěvě rotundy sv. Jiří a sv. Vojtěcha jsme změnili plány a vydali se přes Pražskou vyhlídku do obce Ctiněves, odkud jsme se autobusem dostali do Kralup nad Vltavou a dále vlakem do Prahy. Tady děti dostaly na Václavském náměstí více než dvouhodinový rozchod a krátce po osmnácté hodině jsme vlakem opustili naše hlavní město a s přestupem v Hradci Králové jsme nakonec do Doudleb přijeli před 21. hodinou.

Všem zúčastněným děkuji za bezproblémový průběh, zvláště po změně plánu, kdy jsme nakonec kromě Řípu navštívili i Prahu. Děkuji také Veronice Šafářové, která mi byla celý den nepostradatelnou oporou.

Zapsal: Pavlík