A jedeme dál …

Kam? No přece do Hradce Králové do krajského kola dopravní soutěže.  Naši páťáci, Jana, Lucka, Patrik a Pavel zvítězili v okresním kole v mladší kategorii. Zkušenější osmáci, Lukáš s Denisem přibrali do družstva ve starší kategorii nezkušené, ale snaživé šesťačky Káju a Barču a také vyhráli.

Máme tedy necelé tři týdny, abychom co nejlépe natrénovali pět soutěžních disciplín. Testové otázky se žáci budou muset učit sami doma. Rodiče a sourozence dětí prosím, aby dělali zraněné, na kterých se žáci mohou učit ošetřovat zranění, jako zlomeninu předloktí, tržnou ránu nebo bezvědomí.  Jízdu zručnosti mezi různými překážkami i jízdu po dopravním hřišti se pokusíme nacvičit v Rychnově. Jak se pak v Hradci podaří zdolat i jiné překážky, které v Rychnově nemají, se uvidí 30. května. Náročná bude i jízda po hradeckém mnohem větším dopravním hřišti s železničním přejezdem a křižovatkami se semafory i bez nich, na něž Doudlebáci nejsou zvyklí. Pátá disciplína „labyrint“ se zatím nezkoušela. Je na mně, abych všech osm naučila hledat na mapě jedinou správnou bezpečnou cestu od startu do cíle. Snad se mi to podaří a naši cyklisté budou co nejlépe připraveni.

Až do Hradce vlakem pojedeme, budu jim přát, aby se jim dobře jezdilo na kole a soutěž si v pohodě užili. Vždyť je to pro ně za odměnu si někam vyjet a vyzkoušet, co dovedou. A třeba nám bude přát štěstí …

Zatím děkuji za reprezentaci naší školy postupujícím cyklistům i Natálce a oběma Vojtům z 5. třídy, kteří s námi trénovali a nakonec mi pomáhali při soutěži rovnat rozbourané překážky. I to je důležitá práce …

Zapsala Blanka Drtinová