Třídy 6.A a 6.B byly na “ adapťáku“ 7. – 8. září. První den jsme byli v tělocvičně, pak venku na hřišti a na Bělisku. Hráli jsme seznamovací hry, vybiku, židličkovou a na schovku. Kreslili jsme poslepu a soutěžili v piškvorkách.

Žáci 6. A kreslící poslepu postavu

V pátek se obě šestky spojily a šli jsme navýlet do Kostelce nad Orlicí, ušli jsme dohromady asi 10 km. Během cesty jsme hráli různé hry a ta poslední byla na procvičení paměti. Byli jsme rozděleni do dvojic a každý šel s někým, kdo není v jeho třídě. Bylo to těžké, ale užila jsem si to.

Šesťáci během společné aktivity
Šesťáci na cestě z Kostelce
Žáci na cestě z Kostelce

Adaptační kurz byl fajn, užila jsem si ho a myslím, že jsem nebyla jediná. Také si myslím, že kurz posloužil tak, jak měl.

Majda Sedláčková, 6.A Potštejn

ZŠ Doudleby n.O.