Jak už začalo být naší tradicí, tak na konci 9. třídy sjíždíme řeku Divokou Orlici. Minulý rok nám to skrze všechna opatření nevyšlo, ale letos jsme se rozhodli, že řeku splujeme. V pondělí 28. června jsme se vydali pešky do Kostelce nad Orlicí. V půjčovně lodí jsme si zapůjčili plastové kánoe a šlo se na to. Děti dostaly základní instruktáž, co a jak mají dělat. Poté se rozdělily do dvojic a nasedly do lodí. Někteří se s lodí sžily velice rychle, některým to trvalo trochu déle. Po pár metrech došlo k promíchání některých dvojic a chlapci, jako gentlemani, si rozdělili dívky. Celá trasa měla celkem 6 km z Kostelce nad Orlicí až do Čestic, kde nás vyzvedl pan z půjčovny a zavezl zpět do Doudleb nad Orlicí. Cestou se nám pár lodí převrátilo, ale naštěstí se nikomu nic nestalo a voda byla osvěžující. Někteří se dokonce koupali dobrovolně, a to vždy, když se zastavovalo. Celkem se akce zúčastnilo 21 dětí a 5 dospělých.  Věřím, že si děti z 9. třídy akci užily a že budeme moci v této tradici nadále pokračovat.

Kristýna Pastvová

Nakonec nám šlo i to zastavování.
Svačinová pauza.
Dívky si to užívaly naplno.