V průběhu jarních měsíců se na naší škole uskutečnil 2. ročník badmintonového turnaje pro žáky 5. – 7. tříd, kterého se zúčastnilo celkem 28 žáků. Nejdříve se hrálo ve dvou základních skupinách, ze kterých se postupovalo do čtvrtfinále, semifinále a finále, přičemž se celkově odehrálo 54 zápasů. V průběhu jednotlivých částí turnaje bylo vidět, jak se zvláště postupující žáci zápas od zápasu zlepšovali ať už po technické nebo taktické stránce. Do zápasů o 1. – 4. místo se nakonec dostali už jen žáci sedmých tříd. Tyto zápasy už měly velmi vysokou úroveň a často rozhodovaly už jen maličkosti nebo drobné chyby. A jak to nakonec skončilo?

1. místo – Hovorková Klára (7.B) / Grulich Tomáš (7.B)
  2. místo – Kubíková Tereza (7.A) / Sobotka Pavel (7.A)
  3. místo – Matýsová Sára (7.A) – Veronika Cmíralová (7.B)
  4. místo – Čiháková Barbora (7.B) – Országh Lukáš (7.B)

Výše zmíněné dvojice čeká příští rok přechod do kategorie 8. – 9. tříd a necháme se překvapit, jak si povedou v silné konkurenci žáků nejvyšších ročníků.

Děkuji všem zúčastněným žákům za pomoc při organizaci turnaje, příjemnou atmosféru a fair play přístup.

Pavlík