V pátek 3. 6. se žáci 7. třídy, 9. třídy a žáci zdravotního kroužku zúčastnili prezentace bezpečnostních a záchranných složek IZS v Dobrušce na náměstí F. L. Věka. Žáci mohli vidět: vystoupení mažoretek, přelet 2 bojových letadel Armády ČR nad náměstím, ukázku činnosti zásahové jednotky, ukázku exhibičního vystoupení jednotky Čestné stráže Armády ČR se zbraněmi, ukázku správného hašení požáru oleje příslušníky HZS, ukázku činnosti jednotlivých složek IZS při zajišťování místa dopravní nehody, ukázku resuscitace.

Současně s programem na náměstí probíhal den otevřených dveří ve Vojenském geografickém a hydrometeorologickém úřadu v Dobrušce. Zájemci z naší školy si zde prohlédli kolovou a pásovou vojenskou techniku, současné a historické zbraně, bezpilotní prostředky, výcvik služebních psů a také si zde mohli zastřílet ze vzduchovky či na laserové střelnici.

Sedláčková Petra