V posledním týdnu se většinou uklízí třídy, dohání resty, ve volném čase hrajou hry apod. My jsme se žáky 4. A a 4. B využili slunečného dne a v úterý 25. června jsme vyrazili do Potštejna. Ráno jsme si cestu ulehčili a do Potštejna dojeli vlakem. Pro mnohé bylo překvapením, že v Potštejně se v minulosti nacházel ještě jeden hrad. Pravda, dnes je to zřícenina a hrad už připomínají jen zarostlé obranné valy a části zdiva.

Cestou na zříceninu hradu Velešov jsme si pro děti připravili bojovku. Děti byly rozděleny do družstev a společně musely zdolat strmý kopec na zříceninu a ještě vyluštit úkoly. Když všechna družstva dorazila do cíle, po krátké pauze jsme sešli dolů do Potštejna a občerstvili jsme se v místním Konzumu. Poté jsme se vydali přes Záměl pěšky až do Doudleb ke škole. Cestou jsme si povídali, aby nám cesta rychleji utekla. Všechny děti chválím, jak cestu zvládly a odměnou nám byl příjemně strávený den mimo školu.