Dne 30. května 2023 jsme s mými spolužáky Janou Rýdlovou, Luckou Šedovou a Pavlem Hlavatým reprezentovali školu v Hradci Králové v krajském kole dopravní soutěže mladých cyklistů. Absolvovali jsme náročnou jízdu zručnosti, testy, první pomoc, labyrint a jízdu po hradeckém dopravním hřišti. V konkurenci dalších tří týmů jsme zvítězili a postoupili do celostátního kola. Byla to zajímavá zkušenost.

To zapsal Patrik Chaloupka, žák 5. třídy

Ani starší družstvo se neztratilo. Barbora Kalousová, Karolína Kotyzová, Denis Kubíček a Lukáš Láska se umístili na druhém místě.

Děkuji všem žákům, kteří se zapojili do dopravní soutěže, a přeji jim hodně najetých kilometrů na jejich kolech.

Družstvo páťáků má před sebou výlet do Zábřehu na Moravě, kde si od 19. do 21. června znovu vyzkouší všech pět disciplín. Pokusíme se do té doby natrénovat to, co cyklistům dělalo největší problémy.

Blanka Drtinová

žáci   Základní školy a Mateřské školy Doudleby na krajském kole soutěže mladých cyklistů  v  Hradci králové