Co je to? Zkratka pro dopravní soutěž mladých cyklistů. Jako každý rok v polovině května se okresní kolo konalo na dopravním hřišti v Rychnově. Naše škola se soutěže účastní pravidelně. Za těch mnoho let, co dopravní výchovu učím a žáky na soutěž připravuji, si nepamatuji, že by přijelo soutěžit jen pět družstev jako letos. S obavou o bezpečnou budoucnost v dopravě vzpomínám na to, jak v dešti a chladu soutěžilo i dvacet družstev. Děti z našeho okresu jezdívaly na evropskou soutěž. Byla jsem z toho velmi zklamaná.

Doudlebští cyklisté byli připraveni velmi dobře. Starší družstvo se nemohlo umístit jinak než na 1. místě. Jana Rýdlová, Barča Kalousová, Denis Kubíček a Lukáš Láska 30. května zabojují v krajském kole v Jičíně o náš další postup do celostátního finále. Mladší cyklisty ve složení Týnka Benešová, Ziny Fettersová, Leoš Dvořák a Vítek Potštejnský (teprve čtvrťáci) o pár bodů přeskočilo družstvo z Rychnova, tak jsou druzí.

Cyklisté tedy dnes měli nejvíc práce s tím, aby se v silném větru udrželi na kole a jeli tím směrem, kterým vede jízda zručnosti.

A já doufám, že na silnici rodiče pustí jen ty desetileté nebo starší děti, které naučili pravidla silničního provozu a pořádně je s nimi natrénovali. Slibuji, že sama se o to budu snažit také. Není mně totiž jedno, jak se lidé na silnicích, cyklostezkách i chodnících chovají.

PS: K dopravákům se v posledních letech připojují vojáci, kteří zapojují cyklisty do topografie a zjišťují jejich fyzickou kondici. V obou kategoriích Doudlebáci vyhráli a získali hodnotné ceny – hru Dobble, puzzle.

Zapsala B. Drtinová

obvazování spolužáka spolužákem
žáci s cenami
žáci na kolech na dopravním hřišti