Dne 7. 5. 2024 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili turnaje škol, byl pořádán Florbalovým klubem Orlicko-Třebovsko v České Třebové.  

Po dlouhé ranní cestě autobusem jsme dorazili do České Třebové. Turnaj se konal na Zimním stadionu v České Třebové. Na hřišti byla z florbalových mantinelů vytvořena čtyři malá hřiště.  

V základní skupině jsme se ocitli s výběrem žáků ze ZŠ Ústí nad Orlicí Bratří Čapků, z Gymnázia Žamberk, ze ZŠ JAK Brandýs nad Orlicí a ZŠ Králíky. Skupina se hrála systémem každý s každým.  

Ze skupiny jsme se dostali na postupové druhé místo, po jedné prohře, jedné remíze a dvou výhrách. V pavouku jsme pokračovali výhrou nad ZŠ Dvory Letohrad. Dále jsme ve čtvrtfinále zdolali ZŠ Nádražní Česká Třebová.  Ale pak nastal osudový semifinálový zápas se ZŠ A. Jiráska Lanškroun, který se po vyrovnané hře v hrací době musel rozhodnout v samostatných nájezdech. Ty jsme
s trochou neštěstí a dvěma smeknutými míčky z čepele prohráli. Jelikož systém byl nastaven na trojité semifinále, výherci semifinálových zápasů šli hrát finálovou tabulku tří týmů a my jsme jako poražení byli zařazeni na celkové čtvrté místo.  

Jako tým jsme si tento turnaj velice užili a určitě se některým i nějaké vzpomínky z napínavých zápasů zaryjí do paměti. I pro školu je 4. místo z 25 týmů úspěch, jelikož i, dá se říct, legendární sestava školy v roce 2018/2019 skončila na 5. místě. 

V turnaji v útoku stříleli Tomáš Grulich (8.tř.), Lukáš Láska (9.tř.), Radek Novotný (9.tř.), Benedikt Sedláček (9.tř.) a František Šimek (8.tř.). Z obrany nás jistili Vojtěch Hrubeš (9.tř.) a Denis Kubíček (9.tř.). V bráně nám úřadoval Ondřej Kalous (9.tř.). To celé ze střídačky řídila p. uč. Mgr. Helena Handlová a bývalý žák/hráč Jan Merganc. 

Tímto turnajem skončila blahá kariéra školního florbalu všem zmíněným žákům deváté třídy. 

Lukáš Láska 9.tř.