týmové foto
Fotbalový tým ZŠ Doudleby nad Orlicí

Dříve než začaly velikonoční prázdniny, se ve středu 5. dubna naši žáci ze 7. – 9. ročníku zúčastnili okresního kola minifotbalu v Rychnově nad Kněžnou. Turnaj byl určen pro žáky posledních dvou ročníků ZŠ, ovšem naše hráče této kategorie (Grulich O., Kubíček, Láska, Novotný, Osvald) doplnili maldší chlapci ze sedmých tříd (Grulich T., Kostruha, Mládek, Országh, Rýdl, Tarabus, Teplý). Turnaje se účastnilo celkem 13 základních škol. My jsme v základní skupině sehráli dvě utkání. Nejprve proti ZŠ Františka Kupky Dobruška (konečné 2. místo), kde jsme dlouho drželi remízu, ale bohužel jsme inkasovali těsně před koncem a prohráli tak 0:1. Ve druhém utkání proti ZŠ Častolovice se již projevila věková nevýhoda a připsali jsme si prohru 0:2, i tak hráči předváděli dobrý výkon.

Po dvou prohrách jsme skončili na nepostupovém 3. místě a dostali se do skupiny hrající o konečné 9. – 13. místo. Tady jsme si již vedli značně lépe, obrana s dobře chytajícím Kubíčkem za zády již nedovolila soupeřům další branky. V této skupině jsme si na úvod připsali remízu 1:1 proti ZŠ Dobré, ovšem tuto inkasovanou branku jsme si po nešťastném odrazu dali sami, naštěstí Rýdl dokázal srovnat. Následně jsme vyhráli derby proti ZŠ Vamberk 2:0, když se dokázali prosadit Novotný a Grulich T. V dalším utkání proti ZŠ Voděrady jsme si vytvořili tlak a řadu šancí, ovšem utkání skončilo bez branek 0:0. Poslední vystoupení našich hráčů na turnaji proti ZŠ Solnice, kteří si zřejmě pletli fotbalové hřiště s jiným sportem a rozhodčí to z nepochopitelných důvodů neřešil, skončilo rovněž bez branek 0:0. Jediná výhra a tři remízy nás dostali na konečné 11. místo.

Především pro žáky 7. tříd byl turnaj hlavně o sbírání zkušeností na další ročníky, některé individuální výkony jsou příslibem pro následující roky. Rád bych tímto pochválil všechny hráče za přístup a za bojovnost během celého turnaje. Často se museli potýkat se staršími a vyspělejšími žáky a poradili si s tím velmi dobře.

Jan Roleček