Žáci 6. třídy se řadí poslepu podle velikosti.

Ano, je to tak, od pondělí  5. září  jsme dostali příležitost ukázat, že si zasloužíme, aby naše třída byla umístěna do půdní vestavby. Vše nové, čisté a my si toho vážíme a budeme se snažit, aby to tak bylo i dále.

Ale než zasedneme do nové třídy, chtěli jsme se blíže seznámit s paní učitelkou třídní a novými spolužáky. Proto jsme 1. září vyrazili s paní učitelkou Zezulkovou a panem učitelem Rolečkem do okolí Doudleb a cestou při prima aktivitách poznávali jeden druhého. Seřadit se se zavázanýma očima podle velikosti nebo beze slov podle data narození nám sice dělalo trochu potíže, ale i to jsme nakonec zvládli.

Žáci 6. třídy se řadí podle data narození beze slov.
Žáci 6. třídy prolézají síť z provázku.
Spolupráce žáků 6. třídy při prolézání sítě.
Žáci 6. třídy se snaží ve skupině pohybovat se zavázanýma očima.

Druhý den jsme s paní učitelkou třídní a paní učitelkou Machačovou vyrazili vlakem do Potštejna a necelých 10 kilometrů dlouhou trasou přes Potštejn, Vrbickou studánku a rozhlednu se vrátili zpět. Seřadit se podle čísla popisného nám šlo celkem dobře, pomohl hlavně Kuba a Bára, víme také, co nám je společné a čím se od ostatních spolužáků lišíme.

Řazení žáků 6. třídy
Hledání společných vlastností ve skupině žáků 6. třídy

Tak hlavně, abychom si spolu ve škole rozuměli a vše dobře šlapalo. To si přejeme nejen my, ale i naši učitelé.

Šesťáci

L. Zezulková

I. Machačová

J. Roleček