Tak na tuhle otázku odpoví až čas. Zatím je potřeba neustále trénovat, připomínat si pravidla silničního provozu a snažit se je dodržovat.

Naposledy se mnou si to žáci obou čtvrtých tříd vyzkoušeli v pondělí 24. června 2024. Po kontrole nasazení cyklistických helem a povinného vybavení kol jsme vyrazili směrem Potštejn. Pro jízdu jsme co nejvíc využívali cyklostezku. Když děti přejížděli hlavní silnici, pohlídala jsem situaci. Občas nám i někteří řidiči dali přednost. Obávala jsem se toho, že se někdo smekne na štěrku. Cestou nás potkal jen jeden drobný pád z kola (a poškrábání) a po dalším incidentu jsem musela pomoci nasadit spadlý řetěz. Poslední úsek zpáteční jízdy jsme od splavu dojeli po silnici, aby si děti vyzkoušely odbočování. Všichni se vrátili v pořádku a spokojeni, že si mohli projet i delší trasu.

Další cyklistické vyjížďky už jsou na rodičích nebo starších sourozencích. Já děkuji všem rodičům za podporu a ochotu těm, kteří svým dojíždějícím potomkům vozili ke škole kola. Bylo to fajn. Děti se opravdu snažily. Moc je chválím.

Dobře se o svá kola starejte. Přeji vám všem spoustu najetých kilometrů a pěkných zážitků.

B. Drtinová

děti v altánu
děti na kolách na cestě
děti na cestě na kolách
děti na kolách na polní cestě