Ve středu 5.10.2022 se ráno žáci 7.B vydali na dalekou cestu vlakem do Karlovarského kraje. Cestou jsme nemohli minout Plzeň a náš celosvětově známý pivovar Pilsner Urquell. K přespání jsme zvolili hezky vybavený penzion v Mariánských Lázních, kde jsme si po setmění prošli téměř liduprázdné, osvícené lázeňské centrum a počkali si na 21h, kdy nás okouzlila známá zpívající fontána. Cestou zpět na ubytování jsme poprvé ochutnali místní minerální prameny, většina z nás vůbec poprvé v životě.

Druhý den ráno jsme se vlakem přesunuli do Karlových Varů, kde jsme kousek od nádraží navštívili sklárnu Moser. Z několika metrů jsme přímo ve výrobě viděli, jak se dělají nové skleničky nebo vázy. Odtud jsme pak pokračovali procházkou lesem na několik vyhlídek nad Karlovými Vary. Serpentinami dolů jsme se pak dostali až ke vřídlu a dalším, tentokrát oproti Mariánským Lázním už velmi teplým, pramenům. Někteří si dokonce koupili i pítka a pilně ochutnávali. S dobrým mixem pramenů v našich útrobách jsme v 17h toto krásné lázeňské město vlakem opustili a kolem 23h se spokojeně unavení vrátili domů. Díky velkému přívalu zážitků nám přišlo, že jsme byli na cestě daleko déle než jen 2 dny.

Petr Pavlík, Veronika Šafářová

Video zpracovala: Veronika Cmíralová, 7.B