Doudlebští čtvrťáci už vědí, že od 10 let smějí jezdit po silnicích sami. Neznám rodiče, kteří by své holky a kluky pustili samotné bez obav. V naší škole mají děti na získání a osvojení znalostí, dovedností a zkušeností celý školní rok. My jsme nelenili a využili možnost zajezdit si na dětském dopravním hřišti hned na začátku října. Než jsme děti  pustily na kolo, musely jsme některým upravit zapínání cyklistické helmy. Příliš volný řemínek by při pádu cyklisty mohl způsobit úraz hlavy. To si nikdo nepřál.

V Rychnově si žáci vyzkoušeli jízdu kruhovým objezdem, jednosměrkou, řazení do jízdních pruhů, správné odbočování a ukazování rukou, zastavení na stopce, jízdu křižovatkou s dopravními značkami i bez nich. Jestli si myslíte, že jim to šlo, tak jste na omylu. Zpočátku někteří jezdili do zákazu vjezdu, v protisměru v „kruháku“, v křižovatce. Na stopce nesundávali nohu z pedálu. Chlapci by se na kolech honili tak, jak jsou zvyklí to dělat ve svém volném čase. Musely jsme stále vysvětlovat, upozorňovat a zastavovat hříšníky, aby více dodržovali pravidla. Bylo znát, že po hodině a půl ježdění se děti velmi zlepšily.

Přejeme si tedy, aby v našem snažení pokračovali rodiče čtvrťáků. Jen opakováním si děti zapamatují správné způsoby jízdy. Tak hezké výlety se šťastnými návraty a báječnými zážitky.

To dětem i rodičům přejí Blanka Drtinová a Veronika Mizerová