Dne 15.11.2023 žáci 8. a 9. třídy bojovali o úspěch v celostátním turnaji škol ve florbale.

Po úspěšném okrskovém turnaji v Rokytnici v Orlických horách jsme se vydali do Dobrušky.

Po prohraném prvním zápase proti ZŠ Františka Kupky Dobruška 1:2, který byl silně ovlivněn rozhodnutím rozhodčích, nelíbil se jim náš tvrdý a dravý styl hry, a remíze v druhém zápase proti ZŠ Častolovice 1:1 naše jediná naděje byla výhra ZŠ Fr. Kupky Dobruška nad ZŠ Častolovice. To by nám pomohlo k 2. místu v trojčlenné skupině, odkud by bylo ještě cesty k výhře, ale naděje se nestaly realitou. Skončili jsme na 3. skupinovém místě, které vedlo už pouze do hry o 5. -6. místo. V tomto utkání jsme se setkali s ZŠ Javornická RK. Zápas skončil výhrou 3:1, což nás zařadilo na 5. místo v okrese.

Ze všech kol turnaje si odnášíme společné zážitky, snažení i trápení. Doufejme, že s budoucími staršími žáky a mladšími žáky budou ještě větší úspěchy pod vedením p. uč. Mgr. Handlové, které patří velké díky.

Sestava: T. Grulich, V. Hrubeš, J. Juričák, O. Kalous, K. Kostruha, D. Kubíček, L. Láska, A. Motl, R. Novotný a F. Šimek (s absencí B. Sedláčka)

Zpracoval: L. Láska (9.A)

skupinová fotka florbalového družstva