Ve středu 15.3. probíhalo v prostorách Střední průmyslové školy v Rychnově nad Kněžnou okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. První část soutěže byla zaměřena na poslech a porozumění čtenému textu, ve druhé části byly testovány konverzační dovednosti soutěžících. Po několika letech se uskutečnila soutěž také pro mladší kategorii. Naši školu reprezentovali Kateřina Bednářová (8.tř.) a Lukáš Láska (8.tř.) v kategorii osmých a devátých tříd a Karolína Kotyzová (6.tř.) a Victorie Mazánková (6.tř.) v kategorii šestých a sedmých tříd. Pro všechny to byla první účast na takové soutěži a jeli hlavně nasbírat zkušenosti. Ve starší kategorii bylo 26 účastníků a naši žáci skončili na 18. a 19. místě. V mladší kategorii soutěžilo 12 žáků, naše žákyně se umístily na 6. a 7. místě. Všem děkuji za reprezentaci školy a věřím, že to pro ně byla dobrá zkušenost. Mrzí mě, že někteří žáci devátého a sedmého ročníku odmítli na soutěž jet, i když měli velmi dobré výsledky ve školním kole.

Lucie Zezulková