Ve středu 15.3.2023 jsme se vydali s 5 žáky 5. třídy (Chaloupka, Homolka, Bečvář, Hlavatý, Leimer) a jedním žákem 3.B třídy (Štepka) na okresní kolo ve florbale do Voděrad. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 škol, které byly rozděleny do dvou hracích skupin. V naší skupině jsme v základní části 2 zápasy vyhráli (Církevní školu Borohrádek jsme porazili 9:0 a ZŠ Gutha Jarkovského Kostelec nad Orlicí 6:0) a 2 zápasy prohráli (proti nakonec celkově třetímu týmu ze ZŠ Dobré 1:4 a celkovému vítězi turnaje z pořádající školy ZŠ Voděrady 1:7). Čekal nás zápas o celkové 5. místo proti ZŠ Opočno. V průběhu celého zápasu jsme si udržovali mírný náskok, ale v posledních minutách jsme bohužel dostali 2 rychlé góly a i přes obrovské úsilí kluků jsme nakonec prohráli těsně 4:5. Celkově jsme skončili na 6. místě. Naším nejlepším střelcem byl náš nejmladší hráč Josef Štepka, který byl dokonce mezi třemi nejlepšími střelci celého turnaje. Hoši nasbírali cenné zkušenosti, které v dalších turnajích a letech určitě zúročí.

Petr Pavlík