Ve středu 24. května se páťáci vydali na svůj první vícedenní školní výlet. Obtěžkáni zavazadly zvládli několik přestupů a zdárně dorazili do Liberce – města, které nabízí tolik turistických cílů, že bychom zde mohli strávit bez problému celý týden. Naše cesta nejprve vedla do autokempu uprostřed města, který se stal naším výchozím bodem. Z ubytování v chatkách byly děti tak nadšené, že se zdálo, že už víc ke spokojenosti nepotřebují. To hlavní mělo ale teprve přijít. Ještě ve středu jsme se vydali dobýt dominantu Liberce – samotný Ještěd. Přiznáváme bez mučení, že mnoho výškových metrů za nás „vyfuněl“ autobus, ale značný kus cesty zbyl i na nás. I přes nižší viditelnost do krajiny, byli všichni ze zdolání vrcholu nadšení. V místním obchůdku jsme nakoupili suvenýry a vyjedli všechny párky v rohlíku. 😀

Ve čtvrtek ráno, po vydatné snídani, jsme vzali svá zavazadla a vydali se z kempu do IQlandie – vědecko-zábavného centra, ve kterém si děti mohly prohlédnout mnoho exponátů a na vlastní kůži vyzkoušet řadu činností. Např. zvednout na páce osobní auto, programovat vodní fontánu, moderovat počasí, řídit letadlo či zažít, jak se otřásá země při zemětřesení. Viděli jsme také ohnivé tornádo či se na moment ocitli ve velké bublině. Nespěchat na vlak, vydrželi bychom v IQlandii ještě mnohem déle.

A jak se výlet líbil samotným páťákům?

Nejvíc se mi líbila IQlandie, cesta autobusem, pak Ještěd a být v kempu. PROSTĚ SUPER!!!“

Líbil se mi výstup na Ještěd a jak u nás v chatce bylo veselo. V IQlanidii se mi líbila vodní část.“

Na školním výletě se mi asi nejvíc líbily chatky, ale líbil se mi celý výlet. Třeba na Ještědu byl krásný výhled a v IQlandii to bylo super.“

Výlet v Liberci byl krásný. Ta atmoška a spousta smíchu, to je k nezaplacení. Byli jsme na Ještědu a v IQlandii a získali jsme spoustu znalostí.

Celé dva dny byly nabyté zážitky, krásným počasím a dobrou náladou. Děkuji kolegům za pomoc s hladkým průběhem akce a dětem patří velká pochvala za vzorné chování během celého výletu. Moc jsem si to s Vámi užila. 😊

I. Stejskalová