V tomto týdnu se uskutečnilo na naší škole školní kolo v piškvorkách. Vzhledem k tomu, že jsme se o této celostátní soutěži dozvěděli na poslední chvíli, museli jsme vše zorganizovat a odehrát během necelého týdne, takže na trénink nebyl vůbec čas. Celkově se nakonec přihlásilo 42 dětí ve tříčlenných týmech (14 týmů) složených z žáků 2. stupně. Pro výběr 4 nejlepších školních týmů byl zvolen systém dvou skupin, ve kterých hrály týmy systémem každý s každým s tím, že nejlepší 2 týmy ze skupiny postupují dále. Celkem se odehrálo 42 vzájemných zápasů týmů, ze kterých nakonec vzešly 4 postupující týmy v tomto složení:

1. tým ToTeAm (Plevová, Kroupová, Málek) – 9.A
  2. tým Veni vidi vici (Hájek, Hájek, Mládek) – 9.B
  3. tým D.N.O. (Motl, Leimer, Mazánek) – 9.B
  4. tým Senseiové (Pavelčák, Juričák, Kalousová) – 8.A

Oblastní kolo se bude konat v Hradci Králové 19. listopadu v Biskupském gymnáziu, kde se již hraje povinně s novým způsobem zahájením hry – tzv. systémem SWAP1, ve kterém se eliminuje výhoda začínajícího hráče. Máme měsíc na to se vše naučit, tak nám držte palce. 😊

Petr Pavlík

děti hrající u stolu piškvorky ve třídě