V pátek 23. února se vybrané dívky z 6. a 7. třídy zúčastnily okresního kola přehazované žákyň v tělocvičně zemědělské školy v Kostelci n. O. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 družstev, které byly rozděleny do třech skupin.

První zápas s Českým Meziříčím byl poměrně vyrovnaný, ale naše děvčata si stále držela malý náskok. Oba poločasy skončily naším vítězstvím. V druhém zápase nedaly naše děvčaty týmu z Dobrého šanci a Dobré zcela rozdrtily skorém 30:7. Poslední zápas ve skupině byl s týmem z Opočna. Hráčky šly do zápasu s velkými nadějemi na postup, které se naplnily. O umístění se Doudleby musely ještě poprat se čtyřmi týmy. První nastoupil silný Kostelec, děvčata se nevzdávala a bojovala, ale soupeřky měly vždy bod dva navrch a zápas skončil první porážkou. Zápas s Rychnovem n. K. byl velmi vyrovnaný, ale děvčata zabojovala a vyhrála. Stejně vyrovnaný byl i zápas s Borohrádkem, který skončil 1:1. Poslední zápas byl se Lhotama, děvčata byla již unavená, přesto se jim podařilo vyhrát oba poločasy.

Po zápasech děvčata netrpělivě očekávala vyhlášení výsledků. Zápasy byly poměrně vyrovnané, ale nakonec rozhodlo skóre. Doudleby n. O. se umístily na krásném druhém místě, což pro děvčata znamená postup do krajské soutěže. Krajské kolo proběhne 16. dubna v Trutnově. Přeji děvčatům hodně štěstí a sil.