Za horkého letního dne se v úterý 18. června vydali žáci 1.A a 1.B společně na školní výlet do Hradce Králové. Pro některé byla zážitkem již jízda vlakem a MHD, přes celé město. Naším cílem byla ale PP Na Plachtě, kde jsme vyhlíželi místní stádo pasoucích se divokých koní, ale na ty jsme štěstí neměli.  Naopak nás překvapily malé žabičky, ještěrky a krásné rostliny, které jsme cestou mohli pozorovat. První zastávkou na naší cestě bylo dětské hřiště Rytířské hradiště, kde jsme si díky hřejícímu slunci a všudypřítomnému písku připadali chvíli jako na pláži.

Děti na Rytířském hradišti

Od hradiště jsme se následně vydali Stezkou siluet, na které měly děti za úkol hledat ve větvích a v houští siluety lesních zvířat. Jen těm nejpozornějším neunikl třeba výr a ježek. Naopak veverka s netopýrem jsou schováni tak důkladně, že jsme jejich místo úkrytu ani neodhalili. Stezka nás nakonec dovedla k našemu hlavnímu cíli, parku Na Větvi. V 3D bludišti a sítích zavěšených v korunách stromů se nám děti následně na dlouhý čas „ztratily“ a dávaly o sobě vědět jen veselým výskáním. Po třech hodinách dovádění, během kterých děti doplnily energii párkem v rohlíku a dalšími dobrotami z místního bistra, jsme se vydali na zpáteční cestu. V panujícím horku byla pro některé již celkem náročná, ale i tak děti vše zvládly a za to si zaslouží velkou pochvalu. Odměnou nám všem je pak pocit z krásně stráveného dne.

Děti v síti vysoko nad zemí
Děti na síti vysoko nad zemí