Ve středu 5. června jsme se se třídou vydali na školní výlet do Náchoda. Nejdříve jsme se šli podívat na náměstí, kde jsme si udělali fotku u sochy Josefa Škvoreckého, prohlédli jsme si maketu děla ze švédských válek a pranýř, který by se někdy i v současné době hodil. Poté jsme vystoupali po dlouhém schodišti k zámku, prošli jsme si zahradu a v parku se podívali na zkamenělé dřevo. Medvěd se nám bohužel neukázal. Na desátou hodinu jsme měli domluvenou prohlídku v zámku. Dozvěděli jsme se něco o životě na zámku, kdy majitelem byl rod Piccolominiů. Nejvíce se však všichni těšili na lanový park, který se nachází nedaleko zámku. Většina dětí si vybrala červený okruh, který je nejdelší. Někteří litovali hned na první překážce, protože zespoda se to zdá daleko jednodušší. Skoro všichni však okruh zvládli projít, ale bylo vidět, že je to stálo spoustu sil, jak fyzických, tak psychických. Na konci na všechny za odměnu čekala projížďka po třech dlouhých lanovkách. Cestou zpět jsme ještě měli chvíli rozchod a vydali jsme se vlakem zpět domů.

L. Zezulková, I. Machačová

Tento výlet jsem si moc užil a nejlepší byl lanový park se zip-line. (Matěj)

Velmi jsem si to užila. (Eliška)

Výlet se mi líbil, užil jsem si to, nejvíce mě bavil lanový park, zámek byl docela nudný. (Petr)

Bylo to fajn. Zvládla jsem to a dostala pochvalu. (Viki)

Tento výlet byl hodně zábavný a zajímavý, nejlepší byla zip-line v lanovém parku. (Kuba Č.)

Bylo to dobré, příště bych si objednal jiný okruh, na zámku i v lanovém parku. (Kuba Ř.)

Byl to super den, hlavně ta lanová dráha, ale ten zámek byl dlouhý. (Honza)

Bylo to hezký, akorát ta prohlídka byla nudná. (Kája F.)

Zámek byl docela nudný, ale lanový park jsme si moc užili. (Bára)

žáci v lanovém parku
žák na laně v lanovém parku
žáci na okruhu v lanovém parku