Naše třída se díky iniciativě Anetky zúčastnila soutěže, o které níže popisuje několik dětí. Já jsem měla možnost z pozice třídní učitelky konečně zažít děti jako kolektiv, který se umí pro něco nadchnout a fungovat jako správňácký tým. Eva Horčičková

Soutěž na Fajn rádiu.

Jednoho dne Anet přišla do školy s nápadem, že bychom mohli soutěžit o lyžák na Klínovci. Všichni jsme souhlasili a na Fajn rádiu nám dávali pokyny, které jsme museli splňovat. Sedli jsme si na koberec a vymýšleli, jak bychom to mohli udělat. Áňa vymyslela, že bychom si mohli přinést zimní oblečení a vyfotit se. Přinesli jsme si i lyže, boby a saně. Po pár dnech se hlasovalo a nevyhráli jsme. Maky

Lyžák.

Jednoho dne spolužačka přišla s nápadem, že je soutěž o lyžák zdarma. Tak jsme souhlasili a vymýšleli jsme různé návrhy. Vymýšleli jsme, že se rozdělíme na tři skupiny po dvou a uděláme papírový rámeček. A potom jsme hlasovali. Vymysleli, že se budeme fotit v zimním oblečení v tom rámečku. Potřebovali jsme souhlas od rodičů a potom jsme se šli fotit. Poslali jsme to na rozhlasovou stanici Fajn rádio, ale bohužel jsme to nevyhráli. Alespoň jsme se zúčastnili. Agi

Lyžák na Klínovci.

Jednoho dne taťkovi napsali z Fajn rádia. Poslali nám dlouhý text. Pak druhý den jsem to řekla naší paní učitelce. Souhlasila s tím, i děti ze třídy. A po pár dnech dali pokyny na Instagram. Museli jsme vyrobit dlouhý hashtag (#). Přemýšleli jsme celá třída a měli jsme super nápady. Nakonec jsme vybrali nápad, který se všem líbil. Nápad byl takový: přinesli jsme si zimní oblečení, a ještě před tím jsme společnými silami vyrobili hashtag #CHCEMEFAJNLYŽÁKNAKLÍNOVCIZAMEGA. A šlo se fotit. Já s taťkou jsme pak vybrali fotku a vyplnili přihlášku. Poslali jsme to tam. Teď sháníme hlasy a hlasujeme. Vypadá to, že nevyhrajeme, ale to nevadí. Alespoň jsme se zúčastnili. Anetka

Fajn lyžák.

V pondělí kamarádka přišla s nápadem, že bychom se zúčastnili soutěže Fajn lyžák la Klínovci za mega. Tak jsme s tím souhlasili. Sedli jsme si na koberec a přemýšleli. Napadlo nás toliká nápadů, ale žádný nápad nebyl úžasný. Pak paní učitelku napadl nápad, že se vyfotíme v rámečku se zimním oblečením. Přinesli jsme oblečení v taškách. Pak jsme vyrobili hashtag (#) a vyfotili se. Poslali jsme fotku do soutěže a čekali jsme. Sice nevyhrajeme, ale užili jsme si to. Zinka