Naše škola se pravidelně účastní Soutěže v anglickém jazyce, kde se hodnotí poslechové dovednosti, porozumění textu a zejména konverzace v anglickém jazyce. V prosinci probíhalo školní kolo, ze kterého do okresního kola postoupili Karolína Kotyzová a Victorie Mazánková ze sedmé třídy, Marek Letáček z osmé třídy a Lukáš Láska z deváté třídy. Na konci února se soutěžilo v Rychnově nad Kněžnou v konkurenci těch nejlepších žáků ze škol z celého okresu. V kategorii šestých a sedmých tříd se účastnili i žáci z nižšího gymnázia. Káje i Viki se dařilo, Viki skončila těsně pod stupni vítězů a Kája na šestém místě, obě s malinkou bodovou ztrátou na žáky na předních místech. Pro Marka to byla první zkušenost v takové soutěži a hodně zapracovala nervozita, umístil se na osmnáctém místě. Lukáš si vedl o něco lépe, jeho výkon stačil na deváté místo. Všem soutěžícím děkuji za účast a doufám, že je to pro ně výborná zkušenost.

Lucie Zezulková