Dne 23. května obě naše cyklistická družstva vyrazila na trénink na dopravní hřiště do Hradce Králové. Předpověď počasí hrozila průtrží, ale během 2,5 hodinového ježdění po hřišti nás svlažil jen deštík. Seznámení s mnohem větším hřištěm než v Rychnově nebylo snadné. Semafory, stezky pro chodce i cyklisty, přejezd pro cyklisty, jednosměrka, různé zákazy vjezdu – chvíli nám trvalo, než jsme se rozkoukali a začali jezdit podle pravidel. Sami žáci po tréninku potvrdili, že se hodně naučili a že se jim jízda po hradeckém hřišti líbila.

PS: Nejvíce oblíbená jízda v nebezpečném stoupání a klesání skončila jen dvěma odřenými koleny… Já jsem jim říkala, že silnice se po dešti smeká.

30. května jedeme na krajskou soutěž, tak nám držte pěsti. Zprávu o průběhu soutěže napíší sami soutěžící.

Zapsala Blanka Drtinová