Naše škola se tento rok již podruhé zúčastnila Podzimní soutěže Ventures Books. Úkolem bylo natočit video v anglickém jazyce na téma We’ve got talent! – Máme talent. Někteří deváťáci se rozhodli do soutěže příspěvek natočit. To obnášelo vymyšlení konceptu, sepsání scénáře v angličtině, naučení se svých replik, natáčení, stříhání a mnoho dalšího. Celkem jsme do soutěže poslali tři videa a jedné skupině se podařilo v celorepublikové soutěži v kategorii 6. – 9. tříd a víceletých gymnázií umístit na 3. místě. Na videu se podílely Anna Dostálová, Eliška Muthsamová, Simona Bartošová a Valentýna Bečvářová. Anička celým videem provázela, Eliška představila paličkování, Simča háčkování a Valča zatancovala. A jaké dojmy mají děvčata z natáčení?

Při natáčení bylo nejtěžší se nesmát a nezadrhávat se při mluvení. Nejdelší strávený čas byl při stříhání videa a vymýšlení různých střihů a srandiček. Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Zezulkové za umožnění využití času v hodinách pro zpracování částí videa a textu. Byla zábava si po dlouhé době zase zkusit něco jiného. Bavilo nás to, i všechny ostatní, kteří se na nás při tom mohli dívat. Děkujeme jim za velkou trpělivost. (A. Dostálová, E. Muthsamová, S. Bartošová)

Jsem ráda, že se do toho deváťáci s odvahou pustili, všichni odvedli dobrou práci a za svá videa se rozhodně nemusí stydět. Natáčení věnovali i spoustu volného času. Děkuji i rodinným příslušníkům, kteří pomohli s řešením některých technických problémů.

Letos jsme se poprvé zúčastnili i v kategorii 3. – 5. třídy. Zadáním pro tuto skupinu bylo vytvořit komiks v angličtině na libovolné téma. Toto je pro žáky opravdu těžké, tak jsme nakonec měli pouze jednu soutěžící a to Barboru Zárubovou ze 4. B. Bára vymyslela a namalovala celý komiks sama. Mezi první tři se bohužel neprobojovala, ale její práce byla, jak po výtvarné stránce, tak i jazykové stránce, na velmi slušné úrovni.

Lucie Zezulková