V neděli 19.12.2021 se i přes karanténní opatření, které způsobilo značné prořídnutí účastníků, podařilo uskutečnit vánoční vyjížďku na běžkách v Orlických horách. Vydali jsme se ze Šerlichu k Velké Deštné, kde jsme se v zrekonstruovaném kiosku občerstvili a nabrali sílu na další kilometry v bílé stopě směrem k Pěticestí. Na křižovatce Pod homolí jsme se otočili a vydali se zpět. Cestou jsme se ještě zajeli podívat na zmrzlou rozhlednu na Velké Deštné a nakonec i vystoupali nahoru. Západní cestou jsme se pak vrátili na Šerlich. Ještě se nám ale nechtělo domů, tak jsme ještě sjeli dolů do Orlického Záhoří na běžecký okruh v délce 4 km. Obleva už tu zaúřadovala, takže to byl místy boj o sníh pod lyžemi, ale nakonec jsme jej zdárně celý dokončili objet. Příjemně unavení s celkovými 20 km v nohách jsme se vrátili za soumraku domů.

Pavlík