Ve čtvrtek 9. května jsme se třídou 4. B vyrazili na exkurzi do Prahy. Odjížděli jsme brzy ráno vlakem z Doudleb n. O. s jedním přestupem v Hradci Králové. Nadšení a vzrušení z výletu nedalo nikomu spát a jízdu vlakem si děti užily.

Po 2,5 hodinách jsme dorazili na pražské nádraží, kde začala naše výprava. Nejprve jsme absolvovali cestu metrem a tramvají. Na dětech bylo vidět, že z pražské dopravy jsou trochu nervózní. Vystoupili jsme pod Petřínem a odtud už jsme pokračovali jenom pěšky. Výšlap do kopce a na rozhlednu byl příjemnou ranní rozcvičkou. Při zdolávání 299 schodů na rozhlednu někteří zjistili, že mají strach z výšek. Většinou úspěšně svůj strach překonali, a tak jsme se mohli kochat výhledem na Prahu. Z Petřína jsme zamířili přes Loretu k Pražskému hradu, prohlédli katedrálu sv. Víta, zopakovali některá fakta z vlastivědy a vyčkávali na výměnu stráží. Procházkou po Karlově mostě jsme došli na Staroměstské náměstí, kde jsme si odpočinuli a občerstvili se. Poslední cíl bylo shlédnout pražský Orloj a pak už přes Václavské náměstí dojít na nádraží. Nesměla chybět ani společná fotografie se svatým Václavem na koni.

Ačkoliv jsme měli v nohách 8 km a některým dětem na dlouhém Václavském náměstí docházel dech, ve vlaku opět ožily a únava na nich nebyla znát. Doudleb jsme se vrátili před 18 hodinou. Exkurze se vydařila, počasí nám přálo a děti si to velmi užili, i když mi připadalo, že největším zážitkem byla jízda v kupé.