V úterý 20.6.2023 se žáci deváté třídy vydali (tak jako každý rok) na dvoudenní vodácký kurz s tím, že se tento rok startovalo už přímo za budovou ZŠ. Před nástupem do lodí ještě proběhla základní příprava „na suchu“ a pak už jsme kolem půl desáté vyrazili směrem k Týništi nad Orlicí na náročnou 21 km dlouhou cestu. Teploty se pohybovaly okolo 30 stupňů, proud v řece byl celkem slabý a tak jsme si to museli poctivě odpracovat. Do kempu jsme přijeli až krátce po 17h. Cestou jsme si dělali zastávky na občerstvení, koupání, skákání z mostku atd. Po postavení stanů a nákupu v blízkém Penny Marketu rozdělali kluci oheň a došlo i na opékání buřtů.

Druhý den ráno jsme se po sbalení stanů, krátce po deváté hodině vydali dále směrem do Krňovic, tentokrát už to bylo pouze 16 km. Došlo i na prohazování dříve daných dvojic, panovala uvolněnější atmosféra a troufli jsme si všichni i na sjetí jezu, pro některé poprvé v životě. Kolem 14h jsme dorazili do cíle, očistili lodě a počkali v místní restauraci na odvoz mikrobusem zpátky ke škole.

Myslím, že jako vždy to bylo krásné společné rozloučení vycházejících žáků z naší školy a věřím, že jim celá akce zůstane v paměti. Třeba se v příštích letech na vodě zase spolu ještě uvidíme 😊

Zapsal: Pavlík

Vyjádření a poděkování žáka 9. třídy Robina Chudého:

Na kurzu jsme se všichni z nějaké části naučili, jak se jezdí na loďce a jak se chovat na vodě. Chceme jako celá třída poděkovat panu učiteli Pavlíkovi, panu řediteli, paní učitelce Handlové a panu Šafaříkovi za skvělý zážitek, na který budeme rádi vzpomínat.